Струмичанецот Драган Котуровиќ, познат како Драги Бастион, зборува за полицискиот терор кој го доживуваат тамошните граѓани од началникот на СВР Струмица Танчо Пројковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.