Вчера во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Ѓоре Шоптрајанов“ во Велес О.Т.(62) била касната од две кучиња.

Според пријавата, не станува збор за скитнници, туку за домашни миленици.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.