Гостиварецот, кај кого при претрес на домот, полицијата најде поголема количина кокаин чија вредност е процената на триесет илјади евра, доби триесетдневен притвор.

Од СВР Тетово информираат дека судија во претходна постапка на Основниот суд Гостивар денеска на К.Д.(43) од Гостивар му определил мерка притвор од 30 дена, по што тој е спроведен во Казнено-поправната установа затвор „Скопје“ во Скопје.

Гостиварецот К.Д. е осомничен за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.