Во Струмица, на бул.„Маршал Тито“, вчера, во 15.50 часот, патничко такси возило „цитроен Ц“ со струмички регистарски ознаки, управувано од П.Г.(46) од с.Дабиле, го повлекло патникот П.А.(78) од с.Босилово, додека излегувал од такси возилото, по што П.А. паднал на коловозот.

Во несреќата П.А. се здобил со тешка телесна повреда, констатирана во Медицински центар Струмица. Увид извршила екипа од СВР Струмица, соопшти МВР.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.