Ме навредуваше и ме нападна зошто не сакаше да ми раситни пари за такси услугата, вели триесетгодишната Добрила Стефановска за Канал 5  објаснувајќи ја причината за инцидентот кој се случил завчера со таксистот, а видеото предизвика жестоки реакции на социјалните мрежи. Вели дека била нервозна по навредите на таксистот па затоа сакала да му ги искрши брисачите по штој силно ја турнал на земја.

Иако вели дека во краткото време додека траел инцидентот никој не се обидел да и помогне, потоа некој од минувачите повикал брза помош. Била пренесена на клиника со повреди на рацете и грбот. Вели дека нема да молчи и ќе бара одговорност за напаѓачот.

Веднаш по инцидентот, полицијата соопшти дека се утврдува прекршочна, но доколку се утврдат елементи не исклучуваат и кривична одговорност за напаѓачот. Случајот се уште е отворен и се постапува по него, рекоа денеска од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.