Планинар од Куманово доживеал срцев удар додека бил на планинарска тура на Попова Шапка, објави „24 Инфо“.

Соред информациите на „24 инфо“ бил ангажиран хеликоптер на МВР со кој планинарот бил пренсен во болница.

За сега нема информации за неговата здравствена состојба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.