Тешка сообраќајна несреќа го блокира сообраќајот на бул. „Теодосиј Гологанов“ кај Алуминка.

Полицијата во моментов е на терен, а причината за несреќата се ушне не е позната.

Од МВР подетални информации најавуват за покасно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.