На 31.08.2020 во 18.35 часот во СВР Скопје, Т.О.(21) од Скопје пријавила дека околу 16.30 часот во близина на угостителски објект на бул.„Видое Смилевски Бато“, по претходна расправија, била физички нападната од К.М. од Скопје.

Се преземаат мреки за расчистување на случајот.

На 31.08.2020 во 22.35 часот во СВР Скопје, И.Н.(47) од Скопје пријавил дека околу 21.30 часот на ул.„Атинска“ во Скопје неговиот син бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.