Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Б.М. (20) од Делчево, поради тоа што во текот на октомври и ноември 2019 година во Делчево, пријавениот во два наврата извршил полови дејствија над малолетно девојче од Делчево.

На 11 мај во просториите на ОВР Делчево, во присуство на Јавен обвинител од ОЈО Делчево, било извршено препознавање на пријавениот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.