На социјалните мрежи се појави вознемирувачко видео на кое девојче од Велес е жртва на булинг.

Додека 12-годишното девојче низ солзи моли за помош од својата мајка по телефон, нејзината врсничка ја кубе и ја боксира сѐ додека не се појават возрасни минувачи кои се вмешуваат да ја спасат. Останатите девојчиња кои го следат целиот настан близина наместо да ѝ помогнат го снимаат целиот настан и се смеат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.