Девојче се удавило во приватен базен во двор во прилепското село Дебриште.

На 20.08.2021 околу 13.00 во ОВР Прилеп, од Итна медицинска помош било пријавено дека во базен во двор на Е.Н.(45) во с.Дебреште, прилепско, била пронајдена удавена неговата малолетна ќерка. Смрт констатирала екипа од Итна медицинска помош, а увид извршила екипа од ОВР Прилеп.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.