Девојче е пронајдено во околината на Бит-пазар и во моментов се наоѓа во полициската станица. Нејзината фотографија е споделена на социјалните мрежи за побрзо пронаоѓање на родителите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.