Девојче е повредено во уште еден напад на куче скитник.

Како што соопшти МВР, вчера во Полициската станица Драчево, А.Б.(32) од с.Батинци, скопско, пријавила дека во с.Батинци нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник во пределот на левата рака

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.