Девојче било искасано од куче скитник во уличишниот двор. Како што соопштува МВР, вчера Г.Ј.(34) од с.Биљановце, кумановско, пријавил дека околу 09.20 часот во дворно место на основно училиште во Куманово неговата малолетна ќерка била касната од куче скитник.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.