Вчера во СВР Охрид, Н.С. (34), пријавила нарушување на јавниот ред и мир со физички напад извршен од В.Р. врз нејзиниот девет годишен син.

Според пријавеното, физичкиот напад се случил завчера околу 19 часот на спортско игралиште во охридското село Горно Лакочереј. По целосно расчистување на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.