Деветгодишно дете било искасано од куче скирник.

Како што соопшти МВР, инцидентот се случил вчера, кога во СВР Велес било пријавено дека на плоштад „Којник“ во Велес деветгодишно дете било каснато од куче скитник во пределот на десната нога.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.