Девет женски лица, меѓу кои четири странски државјанки, се затекнати во акција на полицијата ноќеска од полноќ до 01.30 часот во угостителски објект лоциран покрај автопатот Гостивар-Тетово, сопственост на Р.Б.(46) од Гостивар.

Како што соопшти МВР, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар спровеле акциска контрола во угостителски објект биле затекнати девет лица, меѓу кои четири странски државјанки, три од Албанија и една од Косово.

Тие се лишени од слобода за натамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.