На 10.02.2023 во 14.30 часот во Полициска станица Тетово, И.Р.(34) од Тетово пријавил дека околу 09.40 часот во основно училиште во Тетово неговиот малолетен син бил физички нападнат од неколку негови соученици. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 
 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.