Вчеравечер во 22,00 часот во Полициската станица Прилеп, Б.Ф.(39) од Прилеп пријавил дека околу 16.00 часот на ул.„Димо Наредникот“ во Прилеп, по претходна вербална расправија, 11-годишен малолетник физички го нападнал неговиот осумгодишен син, нанесувајќи му повреда, соопшти денеска МВР.

Детето било пренесено во болницата во Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.