Вчера околу 14 часот, кај место викано „Врапче“ во Скопје (стар пат за село Батинци), пријавено е дека 13 – годишно момче од Скопје било повредено при удар од багер, управуван од Б.Ѓ. (64) од село Долно Лисиче, скопско, вработен во приватна фирма.

По укажаната лекарска помош во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, момчето е хоспитализирано вo комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.