Дете било нападнато од страна на познаник. Случајот го пријавила мајката на малолетникот во полициска станица во Кочани.

На 24.06.2022 во 16:30 часот во Полициска станица Кочани Е.И.(38) од Кочани пријавила дека околу 16:20 часот во Кочани нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од едно лице кое го познавал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот – стои во билтенот на МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.