Во текот на вчерашниот ден малолетно дете било нападнато од две лица во скопски Аеродром.

На 09.11.2021 во 19:08 часот во СВР Скопје, Н.Б.(47) од с.Студеничани, скопско, пријавил дека околу 18:30 часот пред влез на средно училиште на подрачјето на Аеродром неговиот малолетен син бил физички нападнат од две лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот – стои во билтенот на МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.