Четири лица се повредени во сообраќајната несреќа што попладнево се случила на улицата „Емин Дураки“ во скопски Чаир. Како што од терен јавува репортерот на ТВ21, повредени се три жени и едно дете.

Според очевидцните, до несреќата дошло кога автомобил марка југо“ со голема брзина удрило во возило марка „пежо 307“.

Повеќе фотографии на ТВ21.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.