Тешка сообраќајна несреќа попладнево се случи во населеното место Трубарево.

Според неофицијални информации возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во мотор. Лицето кое го управувувало моторот летало десетина метри и загинало на лице место.

Во несреќата удрено е и дете, а според информациите истото е префрлено на карил и се бори за живот.

Според очевидци целата слика била страшна и била вистински хаос.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.