Две лица, од кои едното малолетно се повредени во тешка сообраќајна незгода што синоќа се случила на магистралниот пат Охрид-Ресен, на крстосницата со селото Куратица.

СВР Охрид соопшти дека несреќата се случила во 20:15 часот меѓу патничко возило „сеат леон“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Д. (23) од Битола и патничко возило „рено клио“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Г.К. (22) од Охрид.

Вo незгодата со тешки телесни повреди се здобиле Г.К. и малолетно девојче, сопатник во возилото „рено клио“. Тие биле пренесени во Општата болница, а подоцна и во болницата „Св.Еразмо“, каде им била укажана лекарска помош, појасни портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.