Три лица од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случи на регионалниот пат Берово-Делчево, во с.Чифлик.

Во несреќата, информира МВР, учествувале автомобил „фиат пунто“ со велешки регистарски ознаки, управуван од В.М.(22) од с.Тработивиште, делчевско и автомобил „хјундаи галопер“ со беровски регистарски ознаки, управуван од М.Б.(26) од Берово.

-Со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи и Д.С.(45) од с.Град, делчевско, сопатник во возилото „фиат пунто“, констатирани во Клиничка болница Штип, велат од полицијата.

Увид на местото извршила екипа од Полициското одделение за безбедност на патниот сообраќај Берово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.