Пронајден е женски труп во водите на Вардар под мостот во близина на Комплекс банки, во Скопје.

Според привичните информации, станува збор за жена на возраст од околу 70 години, која паднала во Вардар и се удавила.

На местото на несреќата се екипи на Итната медицинска помош и на МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.