Семејното насилство одамна било проблем во домот на 36-годишната В.И. и нејзиниот сопруг, во Кратово. Жената пријавувала насилството во домот, но имало и пријави против неа.

Засега нема потврда, дали мотивот за злосторството е поврзан со семејно насилство, објави „Телма“.

Но, од Кратово вчера одекна веста дека сопругата си го убила својот сопруг и неговиот татко.

Осомничената користела нож како оружје за убиството.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.