Велосипедист загина откако во него удри автомобил вчеравечер во Влае.

Од МВР информираат дека вчера во 17:35 часот на ул.„Ацо Шопов“ во Скопје, патничко возило „фолксваген пасат“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.А.(46) од с.Сарај, удрило во велосипедистот П.В.(63) од с.Волково.

Од здобиените повреди велосипедистот починал на местото на незгодата.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа на СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.