Вчеравечер околу 21.35 часот на ул.„Илинденска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ја привеле Л.М.(18) од Косово, поради тоа што илегално влегла и непријавено престојувала во државата.

МВР денеска соопшти дека девојката била депортирана во матичната земја.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.