Синот на Влатко Мијалков, Филип вчера бил нападнат од 19-годишен скопјанец, кој му го демолирал возилото. Веднаш била повикана полиција, двајцата биле одведени во полициска станица и бил известен јавен обвинител, објави А1.он

Според МВР, неколку лица меѓу кои и натепаниот скопјанец од претходната расправија го чекале Филип Мијалков и кога го забележале почнале да му го кршат возилото.

Целиот текст овде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.