Ноќеска 30-тина минути по полноќ, Ф.Д. (36) од Делчево, пријавил дека во периодот од понеделникот до средата, во Скопје на улица „Самоилова“, непознат сторител испукал проектили кон неговото патничко моторно возило „Ауди Q7“, при што возилото било оштетено.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.