Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Д.С. (32) од Делчево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство”.

На 30.12.2018 година во 02.30 часот во угостителски објект во Делчево, по претходна вербална расправија, пријавениот предизвикал физичка пресметка со С.Д. и Б.В., двајцата од Делчево, по што почнал да фрла со шишиња, при што повредил една девојка.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.