На граничниот премин Делчево во попладневните часови на 12 февруари уапсен бил 58-годишник од делчевското село Звегор бидејќи физички нападнал инспектор од Државниот инспекторат за патен сообраќај и транспорт.

До инцидентот дошло при обид на инспекторот да изврши преглед и контрола на автомобил „опел“, со бугарска регистрација, кој го управувал 58-годишникот.

Фелчевецот бил приведен во Полициската станица за граничниот премин Делчево и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.