Вистинска драма сред бел ден се случила во Скопје во текот на вчерашниот ден. Надлежните власти на МВР информираат дека дедо откако прво се скарал со маж, го натепал синот на лицето со кое претходно се расправало.

На 04.09.2022 во 15.00 часот во Полициското одделение Сарај било пријавено дека во угостителски објект во с.Сарај, скопско, по претходна расправија на Р.С.(85) и Д.П.(32), двајцата од Скопје, Р.С. физички го нападнал малолетниот син на Д.П., стои во соопштението на МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, додаваат оттаму.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.