Дебранец се здобил со тешки телески повреди додека товарел вреќи на трактор. Несреќата се случила вчера во близина на Прждевски споменик, Демиркаписко, а настрадал Н.Б. (41) од село Могорче.

Во полициската станица во Демир Капија било пријавено несреќниот дебранец товарел вреќи со жито во трактор „ИМТ 539“ со дебарски регистарски ознаки сопственост на Џ.Б. (45) од истото село кога тракторот сам се придвижил, а Н.Б. се здобил со тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.