Денеска во случајот Меѓународен сојуз сведочеше директорката на Македонската авторска агенција Нина Даскалова Старделова. Таа од адвокатот Сашо Дуковски беше прашана за договорот меѓу Меѓународен сојуз со ГП Пелистер и со Дрим Билдинг од Струга од 2017 година

Старделова беше јасна дека немала забелешка за двата договори.

Ги видов двата договори и откако го плативме персоналниот данок, нето-износот го плативме на лицето од договорот.Имавме и контрола од неколку институции дали е платен данокот и дали е точно пресметан-изјави сведокот.

Таа рече дека Боки примал хонорари 15 години преку нивната агенција и имал доверба во нив.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.