Денеска околу 15:57 часот А.М., сопственик на  угостителски објект пријави дека утрово околу 11:00 часот при проверка на безбедносните камери на угостителскиот објект, забележал како НН женско лице во игротеката физички малтретира дете. Известен е Центарот за социјални работи и се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијатаа

По пријавата полицијата утврди дека станува збор за негователка која била ангажирана да го чува детето.

Лицето е приведено и известен е јавен обвинител за натамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.