Во понедленикот во 15.00 часот во СВР Скопје, 18-годишниот А.М. од скопското село Арачиново, пријавил дека околу 14.00 часот во автобус кој сообраќал на подрачје на Бит пазар бил физички нападнат од четири лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.