Ноќеска околу 04 часот било пријавено дека пред угостителски објект на улица “Свети Кирил и Методиј“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Р.Ј. (21) и З.К. (46) од една страна и Б.Т. (37) и Т.Т. (27)од друга страна, сите од Скопје.

По преземени мерки поднесени се соодветни поднесоци.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.