Во авионот кој во 16 часот и 18 минути е изгубен од контакр е авион од типот Цесна кој попладнево полетал од Охрид за Софија. Според Управата за цивилна воздушна пловидба во малиот авион имало четворица патници, сите бугарски државјани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.