Синоќа во Полициска станица Меџитлија, од слобода биле лишени Г.Б. (23), С.Б. (33), Ф.Х. (18) и А.М. (32), сите од Р. Албанија, кои во атар на с. Живојно, битолско, се обиделе илегално да ја преминат државната граница помеѓу Р.С. Македонија и Р. Грција.

Тие биле предадени на полициски службеници од СВР Битола за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.