Вчера во Полициската станица Ѓорче Петров, Н.М.(52) пријавил дека во четвртокот, 6 декември, од домот во непознат правец се оддалечила неговата 15-годишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.