Цензурата на медиумите крунисана со кривична против Митовски

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – Оддавање службена тајна од член 360 … Продолжи со читање Цензурата на медиумите крунисана со кривична против Митовски