На улицата „Климент Охридски“ во Струмица денеска во 13:15 часот изгоре автомобил марка „алфа ромео“, соопштија од Територијалната професионална против пожарна единица на Струмица.

Во гаснењето учествувале четворица пожарникари со едно против пожарно возило.

Пожарот е изгаснат, а според информациите од струмичките пожарникари возилото најверојатно се самозапалило и е целосно уништено.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.