На 13.03.2020 во временски период од 09.00 до 15.00 часот полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Охридско Езеро при извршување на редовни активности за контрола на државната граница, кај с.Радожда, на околу 300 метри од брегот во водите на Охридското Езеро, пронашле и одзеле поставени рибарски мрежи со улов.

Се преземаат мерки за расчистување на случајо

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.