Отежнато се одвива сообраќајот на автопатот Скопје – Тетово поради сообраќајната несреќа во која учествуваа едно товарно и едно патничко возило. Сообраќајна несреќа се случиla кога автомобил марка Фолксваген Пасат удрил во камион кој превезувал поликолор.

На автопатот има голема колона. Се чекаат официјални информации од страна на Министерството за внатрешни работи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.