Царинската управа информира дека истрагата за запленетa стока на скопскиот аеродром ја води и е под непосредна контрола и надзор на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција.

– Овластените лица на Царинската управа ги преземаат сите мерки и активности по барање Обвинителството. За подетални информации, обратете се до надлежното обвинителство, се наведува во соопштението од Царината.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.