Две лица се приведени во Тетово портади тоа што кај нив била пронајдфена марихуана.

Како што информираат од полицијата, апсењето се случило на ул.„Борис Кидрич“ во близина на паркот во Тетово

вчера во 20:20 часот, од полициски службеници од СВР Тетово биле лишени од слобода Г.Х.(21) и Х.А(20), двајцата од Тетово, бидејќи кај нив била пронајдена марихуана. По целосно докумен-тирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок – велат од МВР.

Ноќеска се уапсени и две други лица во село Јеловјане.

Ноќеска во 2:40 часот во Тетово од полициски службеници од СВР Тетово биле лишени од слобода А.А.(23) од с.Јеловјане, тетовско, и Л.М(18) од Тетово, бидејќи кај нив била пронајдена марихуана. По целосно докумнетирање на случајот, про-тив нив ќе биде поднесен соодветен поднесок – информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.