Од понеделникот до средата, Ибрахим примал инфузија од докторот кој го оперирал во изнајмената операциона сала во Аеродром. Состојбата се влошувала од минута во минута, па го однеле во болницата „8 Септември“ за да го спасат. Заедно со семејството, таму бил присутен и хирургот.

Булент Ибрахим го погребаа завчера без да му биде направена обдукција на неговото тело бидејќи семејството тоа не го прифатило. Најавија дека ќе побараат институционална разврска на нивниот случај. Го повикаа и министерот за здравство Филипче да прави строги контроли на приватните клиники во информации за ваков случај да не се повтори и во иднина.

Целиот текст на следниов линк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.